تبلیغات
مهدویت - علت عدم وجود مشابه قرآن
یکشنبه 16 آبان 1389

علت عدم وجود مشابه قرآن

   نوشته شده توسط: سید جعفر    نوع مطلب :پرسش و پاسخ ،مقالات ،

متن سوال: از كجا بدانیم تاكنون كسانی به معارضه با قرآن برنخاستند و مانند آنرا نیاوردند؟ شاید برخاسته‏اند و آیاتی همچون آیات قرآن آورده‏اند ولی در لابلای تاریخ گذشتگان مدفون شده و یا مسلمانان متعصب در محو آن كوشیده‏اند؟


متن پاسخ: گرچه پاسخ این سؤال برای كسانی كه اطلاعات وسیعی از تاریخ اسلام و وضع مخالفان اسلام دارند، روشن است. اما قطع نظر از این، اگر جهات زیر را كاملا مورد توجه قرار دهیم، خواهیم دانست این احتمال، یك احتمال محال و غیر قابل قبول است، زیرا:

1 ـ هم در زمان پیغمبر اسلام (ص) و هم بعد از رحلت آن حضرت، در داخل كشورهای اسلامی، حتی در خود مكه و مدینه، مسیحیان و یهودیان سرسخت و متعصبی می زیستند كه برای تضعیف مسلمانان از هر فرصتی استفاده می‏كردند و طبق مداركی كه در دست است با هم مسلكان خود در خارج ممالك اسلامی نیز بی‏ارتباط نبودند.

اگر براستی كسانی به معارضه با قرآن برخاسته بودند و كتابی همانند قرآن آورده بودند، بهر قیمتی بود آنرا حفظ می‏كردند و به خارج نیز می‏فرستادند، و غیرمسلمانان در تواریخ خود نام و مشخصات آورنده آنرا ضبط می نمودند.

بعلاوه، به گواهی تواریخ اسلام و تاریخ هائی كه غیرمسلمانان نگاشته‏ اند، همیشه در میان مسلمانان، جمعی «مسلمان نما» كه قرآن مجید آنها را «منافق» نام نهاده زندگی می كردند، كه نقش جاسوسی بیگانگان را نیز بعهده داشتند.(مانند آنچه درباره «ابوعامر» راهب نصرانی و همدستان او از منافقان مدینه و چگونگی ارتباط آنها با امپراتور روم، در تواریخ نقل شده كه منتهی به ساختن مسجد ضرار در مدینه شد و آن صحنه عجیبی را كه قرآن مجید در سوره «برائت» به آن اشاره كرده است بوجود آورد.)

مسلماً این دسته از منافقان كه نقش ستون پنجم بیگانگان را در پایتخت اسلام داشتند، به دقت مراقب اوضاع مسلمین بودند و از هر جریانی كه به سود بیگانگان و به زیان مسلمانان بود استقبال می كردند.

بطور قطع، اگر آنها دسترسی بچنین كتابی یافته بودند در حفظ و نگاهداری آن كوتاهی نمی‏ نمودند.

مسلماً احتمال چنین چیزی در زمانهای بعد از پیامبر كه اسلام توسعه یافته و رفت و آمد بیگانگان در ممالك اسلامی زیادتر شده بود، بسیار بعیدتر بنظر می رسد.

2 ـ قرآن در آیات متعدد ـ هم در مكه و هم در مدینه ـ تحدی و دعوت به مبارزه كرده است، باور كردنی نیست كه مخالفان اسلام با قرآن مبارزه كرده باشند و پیامبر اسلام (ص) آنرا نادیده گرفته باشد و باز هم دعوت خود را تكرار كند، اگر او هم نادیده می گرفت تازه مسلمانانی كه در كوچكترین مسائل ایراد می گرفتند و توضیح می‏خواستند نادیده نمی‏گرفتند و پیامبر را در فشار می گذاردند تا لااقل در برابر معارضه مخالفان توضیحی بدهد. با اینكه در هیچیك از تاریخ های اسلامی چنین چیزی دیده نمی‏شود كه مسلمانان چنان توضیحی از پیغمبر اسلام (ص) خواسته باشند.

3 ـ در زمان ما و اعصار نزدیك به ما،دستگاههای تبلیغاتی كلیسا و سایر مخالفان اسلام در سراسر جهان تبلیغات وسیع و دامنه‏داری بر ضد مسلمانان دارند، زیرا خطرناكترین و سرسخت‏ترین رقیب خود را اسلام، با آن آئین جامع و وسیع جهانی، تشخیص داده‏ اند.

آنها بودجه‏ های هنگفتی در اختیار دارند، و به دور دست ترین نقاط جهان مبلغ می فرستند، حتی در میان وحشیان آدمخوار! كتابهای تبلیغاتی آنها همه جا (حتی كشور ما ) را هم پر كرده است.

آنها نویسندگان توانای مسیحی عربی الاصل در اختیار دارند. می توانند با بودجه‏های هنگفت افراد دیگری را نیز اجیر كنند، مسلماً اگر آنها می توانستند آیاتی بیاورند كه با آیات قرآن رقابت كند، تردیدی بخود راه نمی‏دادند، زیرا در این صورت سنگر بزرگی را فتح كرده بودند. و یك وسیله مؤثر تبلیغی به چنگ آنها می‎افتاد و به این وسیله مسلمانان را خلع سلاح می كردند! اما نیاوردند، چون نمی‏توانستند و نخواهند توانست.
منبع: ایپرسش