تبلیغات
مهدویت - برگزاری بیش از 70 جلسه حلقه معرفت و گفتمان دینی با موضوع امام حسین(ع)

همزمان با دهه اول محرم بیش از 70 جلسه تخصصی گفتمان دینی با موضوع امام حسین(ع) از سوی "اداره پاسخ گویی به سؤالات دینی و اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی" درحرم مطهر رضوی برگزار می شود.


یه گزارش پرس و جو، با آغاز دهه عزاداری و شور حسینی، 70 جلسه تخصصی گفتمان دینی به صورت پرسش و پاسخ با عنوان "شخصیت شناسی چهره‌های عاشورایی و یاران امام حسین(ع)" روزانه از ساعت 19 الی 20:30 در محل دارالقرآن الکریم صحن جمهوری اسلامی حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

در ادامه‌ برگزاری برنامه‌ها، حلقه‌های معرفت نیز ویژه برداران و خواهران به صورت جداگانه با عنوان "فلسفه‌ی قیام امام حسین(ع)" در رواق امام خمینی(ره) دایر می شود.

از دیگر برنامه‌های اداره پاسخگویی به سوالات دینی و اطلاع‌رسانی معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی در ایام ماه محرم در حرم مطهر رضوی می‌توان به برگزاری مشاوره‌ی گروهی و فردی اعتقادی، برنامه حرم شناسی، اهدا محصولات فرهنگی ویژه‌ی این ایام و بازخوانی مباحث عزاداری ویژه اساتید این اداره اشاره کرد.

همچنین دفاتر راهنمای زائر برادر و خواهر در صحن‌ها و رواق‌های متبركه حرم مطهر رضوی طبق سنوات گذشته در این ایام پاسخگوی سوالات دینی و شبهات كلیه زائرین و مجاورین خواهند بود.

مراسم سخنرانی دهه اول محرم از روز دوشنبه 15 آذر با حضور سخنرانان و مداحان برجسته کشوری آغاز و تا شام غریبان حضرت امام حسین (ع) ادامه دارد.

کربلا، میدان امتحان الهی، نقش امام حسین (ع)در جامعه اسلامی، امام حسین (ع) و قرآن و درسهای کربلا از جمله موضاعات سخنرانی سخنرانان در حرم مطهر رضوی است.

آیت الله سیداحمدخاتمی امام جمعه موقت تهران، حجت الاسلام سید آبادی، حجت الاسلام اکرمی، حجت الاسلام عسگری و حجت السلام حسین گرایلی از جمله سخنرانان موضوعات مطرح شده است.

گفتنی است، برنامه های سخنرانی حرم مطهر رضوی از 15 تا 19 آذر ادامه دارد.
همچنین در این ایام روزانه 4 نوبت زیارت عاشورا در جوار بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) قرائت می شود.


برچسب ها: عاشورا ، جلسات تخصصی عاشورا ، محرم ، آستان قدس ،