تبلیغات
مهدویت - واكنش آیت الله مكارم شیرازی به اظهارات یك مقام مسئول
چهارشنبه 15 دی 1389

واكنش آیت الله مكارم شیرازی به اظهارات یك مقام مسئول

   نوشته شده توسط: سید جعفر    نوع مطلب :اخبار ،

آیت‌الله مکارم: در فرصت مناسب پاسخ این توهین زشت را می‌دهیم
آیت‌الله مکارم شیرازی در پاسخ به اظهارات یک مقام مسئول در خصوص فتوای مراجع در مورد موسیقی گفت: تمام فقها بر حرمت موسیقی لهوی اجماع دارند و اگر شرایط کشور خاص نبود، پاسخ این توهین زشت را می‌دادیم و هزینه آن را هم می‌پرداختیم.

صدای شیعه: به گزارش خبرنگار فارس از قم، صبح امروز در مسجد اعظم قم درس خارج فقه حضرت آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی با حضور گسترده طلاب و روحانیان برگزار شد.
آیت‌الله مکارم در ابتدای سخنان خود و پیش از آغاز رسمی درس، به اظهارات یک مقام مسئول به شدت واکنش نشان داد و گفت: چندی پیش از قول یک مقام مسئول در رسانه‌ها عنوان شده بود؛ «کسانی که با موسیقی مخالف هستند و می‌گویند حرام است، موسیقی را نمی‌فهمند!» ما منتظر تکذیب این مطلب سنگین بودیم که متأسفانه صورت نگرفت.
وی ادامه داد: این سخن بسیار سنگین است، چرا که تمام فقها بر حرمت موسیقی لهوی اجماع دارند. همچنین از روایات ائمه اطهار (ع) نیز اینگونه بر می‌آید. امام خمینی (ره) نیز با صراحت قائل به این حرمت هستند.
آیت‌الله مکارم با تأکید بر این که این گفتار ناصواب، توهین زشتی به علما، امام راحل، امام باقر (ع) و امام صادق (ع) است، گفت: معنی حرف این آقا این است که همه فقها و امام راحل، نمی‌فهمند و العیاذ بالله، امام باقر (ع) و امام صادق (ع) هم نمی‌فهمند! در واقع به همه این بزرگوران توهین شده است.
این مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر شرایط خاص کشور و لزوم حفظ آرامش آن افزود: امروز با توجه به اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها، کشور نیازمند آرامش است و اگر شرایط خاص نبود؛ ما به وظیفه خود عمل کرده و طور دیگری با این مسأله برخورد می‌کردیم و هزینه آن را هم می‌پرداختیم.
وی بیان عدم حرمت موسیقی از سوی این مقام مسئول را توهین بزرگی به علما قلمداد کرد و گفت: این تعبیر، تعبیری بسیار زشت و زننده و توهین به همه علما و توهین به امام (ره) است و هر کس که باشد؛ ما نمی‌توانیم ساکت بنشینیم و ببینیم با مقدسات اسلامی در جمهوری اسلامی ایران بازی شود.
این مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: اکنون به خاطر شرایط حساس کشور به همین میزان قناعت می‌کنیم، اما اگر فرصت مناسب پیدا شود؛ پاسخ مناسب را به این گونه افراد خواهیم داد.
آیت‌الله مکارم شیرازی در پایان سخنان خود با بیان اینکه معنا ندارد هر کسی که مسئولیت دارد؛ هر چه خواست بگوید، خاطرنشان کرد: امیدواریم خداوند همه دشمنان اسلام را اگر قابل هدایت نیستند، خوار و ذلیل کند.

برچسب ها: مكارم شیرازی ، اخبار ، موسیقی ، مهدویت ، امام زمان(عج) ،