تبلیغات
مهدویت - تعلل در برخورد با سران فتنه معنایی ندارد!
پنجشنبه 30 دی 1389

تعلل در برخورد با سران فتنه معنایی ندارد!

   نوشته شده توسط: سید جعفر    نوع مطلب :اخبار ،

 

خبرگزاری فارس: عضو شاخص فراكسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینكه مردم همواره از ما سؤال می‌كنند كه چرا در مورد سران فتنه اقدامی نمی‌‌شود، گفت: تعلل در برخورد با سران فتنه‌ معنایی ندارد.


حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی نماینده مردم تهران و عضو فراكسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به ضرورت محاكمه سران فتنه، گفت: قوه قضائیه نباید بین افراد، گروه‌ها و دسته‌ها در اجرای قوانین تفاوت قائل شود چرا كه همه در اجرای قوانین یكسان هستند. اما حالت دوگانگی‌ای كه امروز دیده می‌شود، برای خود قوه قضائیه هم خوب نیست و مردم هم از این مسئله احساس خوبی ندارند.

وی در ادامه با طرح این سوال كه چه كسی مسئول خسارت‌های به بار آمده در جریان فتنه سال گذشته است؟ افزود: آیا سران فتنه در این موضوع مقصر نیستند و باید به همین راحتی به اقدامات خود ادامه دهند؟ بنده واقعا معنای این تعلّل را نمی‌دانم.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح كرد: همه مامور اجرای قوانین هستند و ما یادمان نمی‌رود كه رهبر معظم انقلاب از سران فتنه خواستند كه بدعت قانون شكنی را در جامعه بنا نگذارند و حتی فرمودند كه هیچ كس نباید این كار را انجام دهد. لذا بر همین اساس بسیاری از افرادی كه در جریان فتنه اشتباهاتی مرتكب شده بودند، پس از آن سخنان گرانمایه رهبر انقلاب متوجه موضوع شدند، اما متأسفانه سران فتنه بر قانون گریزی‌های خود ادامه دادند، از این رو قوه قضائیه هم باید همانند بقیه افراد در مورد سران فتنه‌ اقدام كند.

آقاتهرانی با تاكید بر اینكه كسی را نباید در اجرای قوانین مستثنی كرد، اظهار داشت: یكی از ارزش‌های اسلام از نگاه بنده این است كه عدالت در مورد همه باید اجرا شود لذا هیچ كس در این راستا استثنا نخواهد بود؛ اما این استثنا را انسان در حال حاضر نسبت به سران فتنه می‌بیند.

وی خاطرنشان كرد: مردم همواره از ما سؤال می‌كنند كه چرا قوه قضائیه در مورد سران فتنه اقدام نمی‌كند، سخنان مسئولان دستگاه قضا حرف‌های خوبی است اما در عمل چیزی نمی‌بینیم از این رو به نظر می‌رسد كه مسئولان امر باید در این روند تجدید نظر كنند.

این عضو شاخص فراكسیون اصولگرایان مجلس اضافه كرد: كسی نباید در كشور احساس كند كه مصون و استثنا است. در حال حاضر ما نسبت به سران فتنه احساس استثنا بودن می‌كنیم؛ سوال مهم این است كه چرا در قبال سران فتنه هیچ اقدامی نمی‌شود؟ مسئولان باید نسبت به این مسئله پاسخگو باشند.

وی در پایان خاطرنشان كرد: چرا سران فتنه در طول یك سال اخیر دستگیر یا محاكمه نشده و جواب‌گوی خسارت‌های مادی و معنوی زیادی كه شدند، نبوده‌اند؟ این طور نیست كه كسی به بهانه‌های واهی و نقض قوانین با یك بیانیه دانشگاه یا مكانی را به آتش بكشد، بعد هم دولت موظف به تعمیر و ترمیم خسارت‌ها باشد.برچسب ها: فتنه ، سران فتنه ، هاشمی رفسنجانی ،