تبلیغات
مهدویت - لالایی پایانی مختارنامه!
چهارشنبه 6 بهمن 1389

لالایی پایانی مختارنامه!

   نوشته شده توسط: سید جعفر    نوع مطلب :اخبار ،پرسش و پاسخ ،

در طول هفته های گذشته بارها ایمیل هایی با این مضمون به دست ما رسیده است:«با سلام و خسته نباشید به دست اندرکاران محترم سریال مختارنامه. با توجه به زحمات کشیده شده و دقت بکار برده شده در تولید این سریال، این نکته ذهن هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند که چرا

در سریالی که بر پایه و بنای مذهب و زنده‌کردن یاد شهدای کربلا بنیان شده باید در عنوان بندی پایانی از صدای زن استفاده شود؟ در حالی که گوش دادن به صدای زن آن هم به صورت ترجیع و آواز برای مردان حرام است.»
در پاسخ به این سوال باید گفت شنیدن صدای زن در هر شرایط و هر مکانی حرام نیست و بستگی دارد این صدا چه نوع صدایی باشد، در کجا استفاده شده و کجای شعور و احساس مخاطب را هدف گرفته باشد؟ آیا صدای لالایی یک زن که به صورت نوحه «علی اصغرخوانی» اجرا شده چنین تصوری را می تواند در ذهن شما ایجاد کند؟ آیا شما با شنیدن صدای پایانی سریال از خود بیخود شده و دچار احساس بدی می شوید؟ تا اینجای کار تاثیر این صدا برای دست اندرکاران مختارنامه چیزی جز متاثر شدن و گاه گریه کردن نبوده است. شنیدن صدای خانم بحرانی باعث شده احساس و عاطفه ما رقیق شود و یاد مظلومیت امام حسین (ع) و یارانش بیفتیم. طبیعتا این تاثیر با تاثیر صدای یک خواننده ترانه تفاوت می کند. توقع ما از مخاطبان فهیم سریال مختارنامه این است که چنین موضوع های مهم و حساسی را درک کنند و درخصوص تمام مسائل حکم واحد صادر نکنند.

 

آنچه كه خواندید برگرفته شده از سوال و جوابی است كه در سایت اختصاصی مختارنامه درج شده است.

ولی آیا واقعا این حرف درست است؟

پس چگونه است كه می گویند اگر حتی قرآن هم توسط زن با تلاوت خوانده شود، شنیدن صدای آن برای مرد حرام است؟

یعنی می خوای بگی گریه بر امام حسین علیه السلام از تلاوت قرآن هم نعوذبالله با اهمیت تر هست!!!

والا ما كه نمی فهمیم...

واقعا شاید من درك نمی كنم و نمی دونم؛ پس از كسانی كه اطلاعی در این زمینه دارند، میخواهم كه من را راهنمایی كنند.


برچسب ها: سریال ، مختارنامه ، تیتراژ پایانی ، آواز زن ، مهدویت ، آخرالزمان ، امام زمان(عج) ،