تبلیغات
مهدویت - چند پند از سید رضا بهاءالدینی(ره)
جمعه 2 اردیبهشت 1390

چند پند از سید رضا بهاءالدینی(ره)

   نوشته شده توسط: سید جعفر    نوع مطلب :علماء و بزرگان ،

در سایت صالحین از آیت الله سید رضا بهاءالدینی نقل شده است كه فرموده بودند:
« خداوند متعال در وجود افراد استعدادهای خاصی قرار داده است که باید آنها را فهمید و به دست آورد و از جهاتی نیز آنان را محروم کرده است. بنده در جوانی با کسی ملاقات کردم که از نظر درسی شاید بیست بار کتاب «سیوطی» را درس گرفته بود، اما به قول خودش چیزی از آن فرا نگرفته بود.
ولی همان شخص در معماری آن چنان مهارت داشت و در دقت و سرعت عمل، قوی بود که قسمتی از ساختمان مدرسه فیضیه را به عهده او گذاردند و توانست به خوبی آن را انجام دهد، به طوری که آن قسمت هیچ عیبی نکرده و از استحکام، ظرافت و زیبایی خوبی برخوردار است. »
و نیز ایشان در مورد همت برای آدم شدن فرموده بودند:
« مدتی در یکی از شهرهای اطراف، رفت و آمد داشتیم. شخصی بود که از دکان دینداری و تقدّس مردم را فریب می داد. دین می فروخت، تا اموراتش بگذرد. اما با این حال، چرخ زندگی اش به سختی می گردید.
روزی مرا دید و خواست تا سفارش او را به مردم بکنم.
 به او گفتم: تصمیم بگیر آدم شوی، در این صورت مطمئناً مردم به سراغ تو خواهند آمد.
گفت: من تصمیم گرفتم آدم شوم، شما بگویید آدم شو، تا آدم شوم. به او گفتم: آدم شو! و او کارهایش را تماماً کنار گذاشت و آدم شد.
ما تنها یک نفر را در طول عمر خود دیدیم که یک باره تصمیم گرفت آدم شود و آدم شد. او زمینه را برای آدم شدن فراهم کرده بود و به آن هم رسید. »


برچسب ها: مهدویت ، آخرالزمان ، امام زمان(عج) ، علما ، بزرگان ، مراجع ، اصحاب ، یاران ، زندگینامه ، زندگینامه علما ، كرامات ، اخبار ، دل نوشته ، مقاله ، مقالات ، امام عصر(عج) ، علائم ظهور ، اخبار ظهور ، حضرت مهدی(عج) ، سید رضا بهاءالدینی ، آیت الله بهاءالدینی ، پند و اندرز ، اخلاق ،